Szanowni Państwo

Drodzy Koleżanki i Koledzy,

W październiku 2019 roku mieliśmy zaszczyt gościć Was na I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Na Ratunek 2019” .  Zachęceni pozytywnym odbiorem tego wydarzenia serdecznie zapraszamy Państwa na II Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową „Na Ratunek 2020”. Konferencja odbędzie się w dniach 09–10.10.2020 w hotelu Mercure Centrum w Gdyni.

Lekarz oddziału ratunkowego jest tym lekarzem w systemie ochrony zdrowia, który nie może powiedzieć „To nie jest mój pacjent”! Specyfika oddziałów ratunkowych wymaga od lekarzy tam pracujących umiejętności poruszania się po wszystkich obszarach medycyny. Ta zasada przyświeca nam w przygotowywaniu kolejnej konferencji. 

Wydarzenie jest adresowane do wszystkich pracujących w oddziałach ratunkowych, izbach przyjęć i zespołach ratownictwa medycznego – tam, gdzie pojawia się pacjent z nagłym zagrożeniem zdrowotnym. To zagrożenie może dotyczyć każdego z układów i okolic ciała.

Kierując się epidemiologią zgłoszeń do oddziałów ratunkowych przedstawimy wykłady z zakresu pulmonologii i gastroenterologii. Szeroko omawiane będą problemy kardiologiczne. Nacisk położyliśmy również na ostre zaburzenia metaboliczne. Kolejne sesje poświęcone będą schorzeniom chirurgicznym, urazom i intensywnej terapii w SOR. Oddzielne sesje wykładowe dotyczyć będą neurologii i psychiatrii w oddziale ratunkowym. Nie zapomnimy również o kwestiach prawnych wiążących się z pracą w SOR.

Planujemy wzbogacić Konferencję o warsztaty tematyczne, poświęcone między innymi triage’owi , radiologii ratunkowej i ocenie kardiologicznej.

Mamy nadzieję, że planowane wykłady wyjdą naprzeciw Państwa problemom klinicznym.

Zapraszamy nad morze!

 Dr hab. Mariusz Siemiński

Lekarze i Ratownicy:

pkt.jpg

 

Organizator:

logo-consulting.jpg Bagatela 10/28, 00-585 Warszawa